Co to jest all inclusive? Jak wybrać hotel all inclusive

Co to jest all inclusive? Jak wybrać hotel all inclusive

Czytamy o tym, marzymy o tym, ale nie wszyscy wiemy dokładnie, czym jest all Inclusive. Co oznacza pobyt w hotelu all inclusive, co oferuje, jaki jest to rodzaj podróży i jakie doświadczenia oferuje? W skrócie ośrodek lub hotel all Inclusive to taki, który oferuje możliwość dostępu do większości dostępnych usług za jedną cenę. Goście mają do dyspozycji co najmniej zakwaterowanie, trzy posiłki dziennie, napoje bezalkoholowe, większość napojów alkoholowych i inne usługi wliczone w cenę każdej nocy.

Co to jest all inclusive?

Ogólnie rzecz biorąc, ośrodki \ll Inclusive składają się z dużych, międzynarodowych sieci hotelowych, które posiadają hotele zlokalizowane w głównych centrach turystycznych świata. Popyt na nie jest tak duży, że oferta rozszerza się również na inne miejsca.

Możemy podsumować all Inclusive jako synonim całkowitego odłączenia się od codziennych obowiązków: propozycja polega na spędzeniu wakacji, podczas których nie będziesz musiał myśleć o niczym, co jest absolutnie konieczne przeżycia i dobrej zabawy (na przykład gdzie spać, co jeść, jak się bawić itp.)

All inclusive co to oznacza? Jak sama nazwa wskazuje, są to hotele all inclusive (wszystko wliczone w cenę): wliczone są napoje, jedzenie, zajęcia i usługi. Wszystko odbywa się w jednym miejscu. Nie będziesz musiał myśleć o planowaniu zajęć lub wybieraniu dań z menu zgodnie ze swoim budżetem. Nie będziesz też musiał gotować, sprzątać pokoju, zabawiać dzieci ani myśleć o wieczornym show. Wynajęcie all Inclusive oznacza, że wszystko będzie zapewnione.

Jak wybrać all inclusive?

Jak wybrać hotel All Inclusive, czy wszystkie są takie same, na co należy zwrócić uwag? Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że nie wszystkie hotele all Inclusive są pięciogwiazdkowe.

Dlatego warto dowiedzieć się, ile gwiazdek ma każdy z nich. W każdym razie, nawet jeśli nie są one 5-gwiazdkowe, tego typu obiekty mają dobre usługi i zazwyczaj spełniają oczekiwania.

Kolejnym szczegółem, o którym należy pamiętać, jest to, z kim podróżujesz. Dlatego też, jeśli podróżujesz z rodziną lub dziećmi, będziesz musiał dowiedzieć się, czy hotel oferuje usługi dla najmłodszych: przedszkole, klub gier i menu dla dzieci itd.

Istnieją hotele, które są odpowiednie tylko dla osób powyżej 18 roku życia, czyli “adults only”, które są idealne dla nowożeńców lub dla tych, którzy nie chcą słuchać krzyków, hałasu w basenach i biegających dzieci.

Ważne jest również sprawdzenie lokalizacji hotelu. Podczas gdy podróżni często wybierają all inclusive z myślą o pozostaniu na miejscu, inni chcą zobaczyć pobliskie atrakcje. Tak więc sprawdzenie, gdzie znajduje się hotel i co jest w pobliżu, nie jest bez znaczenia. Dobrze jest również wiedzieć, czy hotel oferuję własną usługę transportową, czy w pobliżu znajduje się transport publiczny i jaka jest cena taksówek.

 

 

 

Dodaj komentarz