Prozdrowotne korzyści płynące z pobytu w SPA nad morzem

Prozdrowotne korzyści płynące z pobytu w SPA nad morzem

Dzisiejsze życie wypełnione jest stresem, który nie tylko wyczerpuje psychicznie, ale także sieje spustoszenie w sferze zdrowotnej, a nawet przyśpiesz proces starzenia – dlatego warto wybrać się na urlop, ponieważ zarówno pobyt w SPA dla dwojga nad morzem, jak i samotna wycieczka może pomóc podreperować zdrowie i ukoić zszargane nerwy. Czytaj dalej, a dowiesz się jakie korzyści płyną z pobytu w SPA nad morzem!

Relaks i redukcja stresu

Kiedy pozwalamy, by stres narastał w miarę upływu czasu, może to spowodować znaczne szkody dla naszego zdrowia psychicznego, a nawet funkcji poznawczych. Dlatego tak ważne jest, by chociaż raz w roku znaleźć chwilę na relaks i podreperowanie zdrowia. Relaks ma bowiem zbawienny wpływ na regenerację zdrowia psychicznego i wspomaganie leczenia różnych dolegliwości.

SPA blisko morza – zwłaszcza takie z widokiem na plażę i wodę – to doskonałe miejsce na taki wypoczynek. Widok fal rozbijających się o piaszczysty brzeg, kojący szum morza, krzyk mew… a do tego zabiegi odnowy biologicznej. Czy istnieje lepszy przepis na relaks? Podczas zabiegów takich jak masaż, następuje uwolnienie serotoniny, czyli hormonu szczęścia – ten zaś niweluje niekorzystne działanie kortyzolu, zwanego hormonem stresu. Działają one rozluźniająco na mięśnie i obniżają tętno, a to z kolei wpływa pozytywnie na jakość snu, który również ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o samopoczucie i regenerację organizmu.

Pobyt w SPA nad morzem a zdrowie organizmu

Wizyty w SPA nie są zarezerwowane wyłącznie dla przesadnie dbających o swoją urodę dam. Należy potraktować je jako „wspomaganie” zabiegów medycznych. Dlaczego? Dlatego, że mogą m.in. znacząco przyczynić się do poprawy krążenia i przepływu krwi. Masaże pomagają odblokować zatkane naczynia krwionośne, a także wpływają na obniżenie ciśnienia krwi. Masaż nóg pozwala zapobiegać żylakom i poprawia funkcje układu limfatycznego, jest więc idealny szczególnie dla osób wykonujących pracę stojącą. Regulując tętno, obniżając ciśnienie krwi i poprawiając krążenie krwi, zabiegi SPA mogą nie tylko pomóc poprawić zdrowie układu krążenia, ale również zapobiegać chorobom serca.

Regularne masaże, terapia w wannie z hydromasażem i inne usługi, które oferuje SPA i odnowa biologiczna uzupełniają także proces odchudzania i, w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami, mogą zdziałać cuda. Jeśli do tego ośrodek SPA ma w swojej ofercie basen czy salę fitness (tak jak w przypadku https://baginscyspa.com.pl/spa), możesz potraktować taki wyjazd niemal na równi z sanatorium.

Theres nothing better than a day at the spa. A beautiful young woman relaxing at the beauty spa

Okazji na wyjazd do SPA jest wiele…

…Ale Ty nie wiesz, kiedy i jak znaleźć czas na taki relaks? Twoje codzienne obowiązki uniemożliwiają wyjazd na tydzień? Nie martw się! Żeby odpocząć, wystarczy czasem 3-dniowy, weekendowy wypad.

Świetną okazją do wybrania się na krótki urlop są wszelkiego rodzaju rocznice – małżeństwa czy związku. Wykupienie pobytu w SPA może być też jednocześnie doskonałym prezentem dla drugiej połówki. Bez wątpienia też zawarcie związku formalnego lub nieformalnego to także świetna okazja do tego, by wyjechać. Kilkudniowy pobyt w SPA dla nowożeńców nad morzem to wspaniały sposób na uczczenie wkroczenia na nową drogę życia.

Poza okazjami „związkowymi” rozważ również wyjazd do SPA w trakcie świąt – Wielkanocy, Bożego Narodzenia, na majówkę, sylwestra czy jakikolwiek inny, długi weekend lub dni wolne od pracy (w takich przypadkach warto jednak zadbać o rezerwacje już na początku roku). Dzięki temu będziesz miał okazję do zatroszczenia się o swoje zdrowie bez wyrzutów sumienia, związanych z braniem wolnego w pracy czy koniecznością zamknięcia biznesu na kilka dni.

Dlaczego właśnie SPA nad morzem?

SPA hotele nad morzem mają jeszcze jedną wielką zaletę… to, że są nad morzem. Nadmorski klimat to nie tylko relaksujący szum fal. To także czyste, wolne od alergenów powietrze naładowane jodem, wapniem czy magnezem. Klimat nad morzem ma również zbawienny wpływ na ogólne zdrowie i odporność zarówno dzieci, jak i dorosłych. A dzięki morskiej bryzie oskrzela i płuca nawilżają się, a to z kolei ma pozytywny wpływ na ich oczyszczenie.

Jeśli tylko pogoda pozwoli, nie zapomnij oczywiście o kąpieli w morzu, która działa niczym kuracja odmładzająca poprawiając nawilżenie i ukrwienie skóry jednocześnie odżywiając ją.

Dodaj komentarz